Zakopane dla początkujących – garść informacji

Zakopane co roku wybiera kilka milionów turystów. Wystarczy, że raz przyjedziemy tutaj, a na pewno zrozumiemy sami, skąd wzięła się taka liczba. Położone jest ono najwyżej ze wszystkich polskich miast i chętnie wykorzystuje swoją bliskość najwyższych polskich szczytów. Dzięki rozwiniętej bazie noclegowej jest w stanie przyjąć co roku wielu turystów i zaoferować im bardzo atrakcyjne warunki spędzenia wolnego czasu. Noclegi Zakopane udostępnia nie tylko w wielkich hotelowych ośrodkach, ale także u prywatnych przedsiębiorców, gdzie często niesamowicie bogata zakopiańska oferta nocowania (zobacz - noclegi Zakopane) przenika się z innymi działalnościami. Spędzając trochę czasu nad wyborem miejsca zamieszkania, możemy trafić w miejsce, gdzie skosztujemy świeżych oscypków albo weźmiemy udział w kuligach organizowanych przez naszych gospodarzy.

Wizytę w Zakopanem warto rozpocząć od kilku obowiązkowych miejsc, które musimy zobaczyć. W pierwszej kolejności warto wybrać się na Krupówki, będące głównym miejskim deptakiem. Tu znajdziemy dosłownie wszystko – sklepy z pamiątkami, liczne restauracje, puby i bary. Stąd też niedaleko na Gubałówkę. Warto wybrać się na jej szczyt, by zobaczyć panoramę całego miasta. Gubałówka położona jest po przeciwnej stronie miasta niż Tatry. Widać więc stąd całe miasto na tle panoramy najważniejszych tatrzańskich szczytów. Na jej szczyt prowadzi zarówno pieszy szlak, jak i kolejka górska, która sama w sobie jest wielką atrakcją. Szczyt Gubałówki to nie tylko taras widokowy i punkty gastronomiczne, ale także wielkie możliwości na uprawianie sportu. Znajduje się tu m. in. park linowy i pole do paintballa.

Jednak warto na początek skupić się na większych atrakcjach. Dlatego, po krótkim zapoznaniu się z miastem i przygotowaniu się, możemy ruszyć w góry. Na początek warto zdobyć Kasprowy Wierch. Można na niego wdrapać się jednym ze szlaków, ale na osoby, które stwierdzą, że nie poradzą sobie z tym szczytem, czeka tu słynna linowa kolejka. Za jej pomocą możemy znaleźć się na szczycie już po kwadransie i podziwiać piękne tatrzańskie widoki albo wybrać się na dalszą wędrówkę. Równie chętnie odwiedzanymi miejscami w Tatrach są Giewont oraz Morskie Oko. To ostatnie nie sprawi nam większego problemu, prowadzi do niego szeroka droga o małym stopniu nachylenia, a widoki również zapierają dech w piersiach. To także idealne miejsce, by rozpocząć spacer w wyższe partie gór albo przejść do Doliny Pięciu Stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>