Wycieczki po roztoczańskich miastach

Jeśli lubisz krótkie i treściwe wycieczki z atrakcjami, z pewnością powinieneś wybrać się na kilkudniową wyprawę na Roztocze. Przez kilka dni poznasz i zakochasz się w cudownych zakątkach, które mieszczą się w tej niebiańskiej krainie.

Krasnobród

To miejscowość znajdująca się w samym centrum Roztocza, co w związku z tym czyni ją najbardziej znaną wśród turystów. Tutaj znajdziesz cały arsenał atrakcji. Ogromny zalew z trasami spacerowymi, kąpieliskiem, molami, mostami, placem zabawach dla dzieci, barami szybkiej obsługi i innymi miejscami, gdzie można coś pysznego zjeść. Tu także koniecznie wstąp do zabytkowego Sanktuarium Maryjnego, Kaplicy Objawień na Wodzie, Kaplicy Świętego Rocha oraz pobliskiego Parku Dinozaurów. Bez problemu znajdziesz bazę noclegową blisko zalewu lub też bliżej centrum. Decyzja gdzie chcesz spędzić noce należy do Ciebie, tutaj na Roztoczu oferty noclegowe są rozmaite i jest z czego wybierać.

Zwierzyniec

Znany jest przede wszystkim z wysoko cenionej Letniej Akademii Filmowej. To miasto, gdzie zaczyna się teren Roztoczańskiego Parku Narodowego. Od razu zobaczysz tutaj mnóstwo parków, borów, lasków, które tworzą przyjemną atmosferę blisko natury. Koniecznie wybierz się nad Stawy Echo. Można tam popływać lub też podziwiać widoki rozpościerające się na przepiękne rozłożyste stawy, na których z łatwością zobaczymy pasące się wśród traw koniki polskie. Bukowa Góra, Kościołek na Wodzie oraz całe mnóstwo pomników i tablic pamiątkowych to miejsca, na które warto zwrócić uwagę goszcząc na Roztoczu.

Zamość

Nazywany wrotami Roztocza, ma największą ofertę dla osób zainteresowanych historią oraz zabytkami. Warto zajrzeć na Arsenał, zwiedzić katedrę, Rynek, planty, koszary oraz piwnice Zamościa. To miasto- twierdza, otoczone murami, które sukcesywnie są teraz odnawiane. Tutejsza Starówka jest określana mianem perły renesansu, posiada przepiękne kamienice, podcienia, od niej rozchodzą się klimatyczne uliczki w głąb miasta. Zamość to także centrum kultury na Roztoczu. Liczne festiwale, koncerty, wystawy, to tylko niektóre przykłady wydarzeń mających tutaj miejsce.

Majdan Sopocki

Lepszego miejsca na nocleg na Roztoczu chyba nie ma. Tutaj jest cały kompleks domków letniskowych, dobrze wyposażonych i bardzo zachęcających pod względem lokalizacji. Nieopodal mieści się również zalew z piaszczystą plażą oraz rezerwat Nad Tanwią. Tam znajdziesz jedyne w swoim rodzaju „Szumy”, czyli małe wodospadziki i uskoki wodne prowadzące środkiem bujnego lasu. Wiedzie tam wspaniała trasa spacerowa, kajakowa oraz rowerowa. Po drodze warto wstąpić do chatki Gargamela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>