Uroki nadbałtyckich wsi: Łukęcin

Łukęcin to niezbyt znana nadbałtycka wioska o charakterze letniskowym. Osada podlega pod powiat kamieński oraz gminę Dziwnów. W jej najbliższym sąsiedztwie znajdują się kurorty takie jak Pobierowo oraz Dziwnówek. Łukęcin ma coś, czego nie mają pozostałe miejscowości na Wybrzeżu Trzebiatowskim (Wybrzeże - www): bezcenne klify, które dodają urody każdej plaży. Swego czasu była to miejscowość uzdrowiskowa. Kuracjusze leczyli tu choroby układu oddechowego oraz układu krążenia, a najskuteczniejszym lekiem był i jest mikroklimat będący miksturą energii Bałtyku z olejkami eterycznymi, które wydzielają liczne lasy sosnowe. W Łukęcinie nie ma wielu turystów, dzięki czemu mamy do czynienia z kameralną i rodzinną bazą noclegową (Łukęcin - www). To także super wakacyjna kryjówka samotników, a także osób, które mają już dość kontaktów z ludźmi, chociażby z racji pełnionych obowiązków zawodowych. Łukęcin jest też lubiany przez rodziny z małymi dziećmi, przy czym bardziej trzeba nastawić się na wypoczynek niż na plażowe rozrywki. Dorosłych może zachwycić pole golfowe oraz ośrodek jeździecki.

Uroki plaży w Łukęcinie

Plaża jest piaszczysta, przestronna i zadbana - można powiedzieć, że jest to standard współczesnego polskiego wybrzeża. Co ją wyróżnia? Z pewnością wspomniane wcześniej klify oraz dość dziki wygląd. Nie jest jednak to plaża niezagospodarowana, gdyż ma wyznaczone pasmo pod kąpielisko strzeżone, przy którym zresztą znajdują się sanitariaty. Z plaży jest bardzo blisko do centrum wioski, co jest dość ważne dla letników, którzy w pogodni za ciepłym posiłkiem nie chcą tracić zbyt wiele czasu poza plażą. Ponieważ na plaży nie ma zatłoczenia, komfort wypoczynku można uznać za podwyższony. Na całkowicie opustoszałą plażę można liczyć poza sezonem, ale jest też nowy trend promujący wypoczynek poza gorącym wakacyjnym okresem, więc nikogo nie powinno zdziwić przypadkowe spotkanie bliższych lub dalszych znajomych na plaży.

Atrakcje poza Łukęcinem

Może się zdarzyć, że poszukiwacze ciszy i spokoju znudzą się brakiem większych rozrywek. Dostęp do nich nie jest mocno ograniczony, gdyż z Łukęcina jest bardzo blisko do modnych kurortów, które wzajemnie ścigają się w turystycznych atrakcjach. Z pewnością warto jest skoncentrować się na Dziwnowie, gdzie na amatorów morskich przygód czekają dwa statki pirackie gwarantujące sporą dawkę emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>