Sztutowo – czy warto spędzić tam urlop?

Każdy z nas wybierając się na urlop, zastanawia się nad tym, czego tak naprawdę szuka podczas wypoczynku. Czy wielkomiejskiego zgiełku? Czy spokoju i wyciszenia? Czy wyjazdu w odległe miejsce? Czy po prostu pobycia w domu? Najczęściej wybierany jest właśnie wielkomiejski zgiełk i wyjazd w odległe miejsce. Wielu z nas zapomina, iż często właśnie w tych najmniejszych miejscowościach, leżących w opozycji do tego, co największe, można znaleźć to, o czym się nie pamiętamy w pędzie życia, czyli spokój, odpoczynek, odetchnięcie od pracy i pędzącego świata. Wtedy można się zatrzymać i przemyśleć swoje życie. Jednym z takich miejsc jest Sztutowo leżące w województwie pomorskim.

Położone jest specyficznie, bo niby daleko od cywilizacji i wielkich nadmorskich kurortów, ale jakby się przyjrzeć, to niedaleko stąd do Gdyni, Gdańska, Sopotu. Sztutowo jest więc doskonałą, leżącą na uboczu bazą wypadową do największych kurortów. Warto przeglądnąć tutejsze noclegi, co umożliwia baza noclegowa [szczegóły: Sztutowo / meteor-turystyka.pl]. 

Poza położeniem miasto intryguje również historią. Przez wiele lat było w obcych rękach. Najpierw zakonu krzyżackiego, potem Prus, potem III Rzeszy. Dopiero w 1945 r. trafiło w polskie ręce. Paradoksalnie jednak to podczas pobytu w obcych rękach rozwinęło się najbardziej i rozkwitła tu turystyka. To Prusy puściły tu kolejkę wąskotorową, aby letnicy z Gdyni i Gdańska [więcej: dodatkowe informacje] mogli tu przyjeżdżać na weekendowy bądź letni wypoczynek.

Jeśli chodzi o wypoczynek, to Sztutowo posiada dwie długie, fantastyczne plaże publiczne, które łagodnie opadają ku morzu. Niemal jak na Seszelach. Tylko pogoda czasami pogoda płata figla. Ale ilość miejsca na plaży, cudowne widoki na morze i przeciwległy ląd, a także mnogość gastronomii wokół rekompensuje wszystkie niedostatki. Plaże w Sztutowie niejednokrotnie już były wybierane najładniejszymi na wybrzeżu. Plusem jest to, że plaże te jako jedne z nielicznych nigdy nie były ani brudne, ani nie tonęły w śmieciach, ani nie miały sinic wyrzuconych z morza. I tylko ruiny obozu koncentracyjnego przypominają, co tu się działo tak niedawno.

W tych najmniejszych miejscowościach można znaleźć to, o czym się nie pamiętamy w pędzie życia, czyli spokój, odpoczynek, odetchnięcie od pracy i pędzącego świata. Jednym z takich miejsc jest Sztutowo leżące w województwie pomorskim. Położone jest specyficznie, bo niby daleko od cywilizacji i wielkich nadmorskich kurortów, ale niedaleko stąd do Trójmiasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>