Spływ kajakowy w Sorkwitach

Czy są tu jacyś fani wodnego szaleństwa? Tak? To bardzo dobrze. Co powiecie na jednodniowe szaleństwo na kajakach? Już dziś pomyśl o wypoczynku, oczywiście połączonym z aktywnością fizyczną w malowniczej wsi Sorkwity. To właśnie tutaj, nieopodal Olsztyna możecie przeżyć przygodę swojego życia. Stanica wodna Sorkwity to początek spływu kajakowego. We wsi masz możliwość zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy: prowiant ze sklepów spożywczych, sprzęt wodny z wypożyczalni oraz nocleg. Baza noclegowa oferuje świetne warunki na każdą kieszeń. Nocleg w Sorkwitach to dobry pomysł, bo po dniu pełnym wrażeń na pewno chętnie wypoczniecie w wygodnym łóżku. Mazurskie powietrze, swojskie jedzenie, a do tego szereg atrakcji na spływie kajakowym - to wszystko sprawi, że zakochasz się w tym miejscu.

Ta mała malownicza wieś może być źródłem niezapomnianych doznań. Spływ kajakowy dostarcza wielu emocji: to przede wszystkim wysiłek fizyczny, który pozwala uporządkować myśli w głowie. Aby spływ przebiegał gładko, warto współpracować w kajaku ze swoim partnerem - w końcu w waszych rękach cała przygoda, tylko od was zależy jak będzie przebiegało wiosłowanie. Weekend na Mazurach może okazać się bardzo inspirującym doznaniem. Pokonując kolejne odległości na jeziorach warto pomyśleć o integracji z osobą, z którą płyniemy. Taka rozrywka to wspaniały pomysł na romantyczny wypad we dwoje, spływ rodzinny mający na celu pogłębienie więzi lub wyjazd integracyjny dla pracowników.

Nie samą wodą człowiek żyje, dlatego warto pamiętać, że Sorkwity posiadają bogatą bazę noclegową, gastronomię i sanitariaty. Sama wieś posiada również zabytki z okresu renesansu i średniowiecza. Pałac, kościół oraz zabytkowy cmentarz to coś, co koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, zwiedzania, a także odpoczynku znajdą tutaj swoje miejsce na ziemi. Lokalna kuchnia, regionalne smakołyki, Kraina Jezior Mazurskich oraz cudowna cisza wsi - to wszystko sprawi, że odpoczniecie i zapragniecie wrócić ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>