Sarbinowo – spokojnie nad morzem

Każdy w okresie wakacyjnym chce w jakich sposób wypocząć i gdzieś pojechać dzięki czemu wypocząć i odstresować się od problemów dnia codziennego. Jeżeli jesteśmy osobami kochającymi morze to dobrym typem miejscowości będzie mała miejscowość nadmorska, taka jak Sarbinowo.

Miejscowość ta posiada 558 mieszkańców i znajduje się w północno-zachodniej Polsce w powiecie koszalińskim. Miejscowość ma bardzo ciekawą historię, ponieważ wzmianki o niej, są już w kronikach z 1300 roku kiedy jeszcze wieś znajdowała się 1,5 km od morza. W XIX wieku groziło jej zalanie przez morze co spowodowało w końcu w roku 1910 postawienie betonowej zapory, która zapobiegła dalszej erozji i pochłanianiu miasta przez wodę.

Wieś ta obecnie znajduje się bezpośrednio nad morzem. Jest miejscowością turystyczną i osiąga główne dochody właśnie z tego typu działalności. Sarbinowo jest regularnie odwiedzane przez turystów i są tutaj bardzo często zarezerwowane nadmorskie hotele mimo swojej wysokiej ceny. Baza noclegowa w Sarbinowie jest duża, ale i godna uwagi ponieważ, oferty hoteli są naprawdę okazałe tutaj pod względem warunków, jakie oferują, jednak cena jest tutaj dość wysoka i trzeba pokoje rezerwować z dużym wyprzedzeniem, aby zdołać coś wynająć.

Sarbinowo nie posiada zbyt wielu atrakcji jest to miejscowość głównie wypoczynkowa i nie nastawiona na głośne wydarzenia, które mogą zniszczyć klimat budowany przez wysokiej jakości hotele. Jeżeli jesteśmy osobami lubiącymi ciszę i spokój, a jednocześnie lubiącymi uprawiać aktywny wypoczynek jest to miejsce idealne dla nas, ponieważ możemy tutaj spędzać czas aktywnie pływając w wozie, bądź biegając każdego ranka na plaży i podziwiając wschód słońca.

Ceny hoteli  mogą wahać się od 160 do nawet 300 zł i przez to może to nas zniechęcić do dalszych poszukiwań noclegów w Sarbinowie (na meteor-turystyka.pl), jednak należy pamiętać że są to tylko głównie hotele, a innych rodzajów noclegów też jest spora ilość. Wybierając się do Sarbinowa, bądź nad jakikolwiek zbiornik wodny w okresie letnim musimy liczyć się z faktem, że woda nie jest bezpieczna i musimy zawsze na siebie uważać podczas kąpieli. Pakując się już na wakacje zabierajmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy ponieważ i tak większość możemy kupić na miejscu.

Jedna myśl na temat “Sarbinowo – spokojnie nad morzem

  1. różowa skakanka

    Ja mieszkam niedaleko Sarbinowa chociaż bardziej w głąb kraju, dlatego zawsze chętnie jeśli tylko mam okazję wpadam na weekend albo chociaż nocleg i idę na plaże wpatrywać się w nasze piękne morze

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>