Prawdziwe wizytówki Wrocławia

Wrocław, jak przystało na tak duże miasto, ma wiele swoich wizualnych wizytówek. Wiadomo jednak, że miasto z tak starą tradycją z pewnością kojarzy się głównie z budowlami z dawnych, najświetniejszych epok Polski, którym na pewno warto nieco bliżej się przyjrzeć. Żebyśmy mogli jednak to zrobić w jak najwygodniejszy i miły dla nas sposób, w pierwszej kolejności musimy odszukać dobrze przygotowane noclegi we Wrocławiu, które zapewnią nam wygodny wypoczynek. Nie powinno być z tym jakiegoś większego problemu, gdyż baza noclegowa tego miasta jest doskonale przygotowana i potrafi zaspokoić w pełni potrzeby osób z każdej klasy społecznej.

Rynek

Rynek we Wrocławiu to magiczne miejsce, godne nazwaniem go wizytówką tego miasta. Niegdyś, w czasach średniowiecza, mieściło się tutaj jedno z największych w Polsce targowisk. Obecnie jest to centrum kulturalne i rozrywkowe całego miasta, szczególnie nocą, gdy zapalą się już wszystkie zabytkowe latarnie w tym obrębie i poczujemy się jak w romantycznej powieści. Za dnia możemy za to podziwiać niezwykłą architekturę rynku - na przykład charakterystyczne, bogato zdobione kamienice, pomalowane praktycznie na wszystkie kolory, jakie nam się tylko wymarzą. Miejsce to jest warte odwiedzenia o każdej porze roku. Latem najprzyjemniej jest po prostu wybrać się na spacer, a wieczorem zjeść kolację w którejś z restauracji z ogródkiem. Wiosna i jesień to czas, kiedy jest tu nieco mniej turystów - wtedy możemy zwiedzić wszystkie okoliczne muzea i wystawy, unikając nadmiaru kolejek. Zima to z pewnością czas wyjątkowy dla Wrocławia - już od początku grudnia trwa tutaj Jarmark Bożonarodzeniowy, pełen koncertów z kolędami na żywo. W kramach tego jarmarku można się zagubić, wybierając prezenty dla bliskich czy też próbując okolicznych przysmaków, sprzedawanych tutaj przez rzemieślników z całego województwa.

Kamienice

Na całym terenie rynku najciekawszymi budowlami są z pewnością kamienice. Każda z nich ma swoją wyjątkową historię, wartą odkrycia. Najpopularniejszą jest chyba szesnastowieczna Kamienica pod Gryfami, często uwieczniana na pocztówkach i zdjęciach turystów. Na jej fasadzie przedstawiono gryfy i lwy, czyli zwierzęta znajdujące się w herbach rodów, które niegdyś były we władaniu owej kamienicy. Warto zatrzymać się przy którejś z kamienic i przeczytać jej historię, oznaczoną na tabliczkach, przygotowanych specjalnie przez urząd miejski w celu większej edukacji turystów zwiedzających to miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>