Najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Polsce – Czarna Góra

W urokliwym zakątku ziemi kłodzkiej, zlokalizowany jest jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich. Mowa o Czarnej Górze w Masywie Śnieżnika. Góra widoczna jest z niemal każdego punktu Ziemi Kłodzkiej.

Czarna Góra szerzej znana jest głównie mieszkańcom regionu. Doskonała infrastruktura oraz coraz lepsza baza noclegowa sprawiają, że o ośrodku jest coraz głośniej nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Obcojęzycznych turystów można napotkać zwłaszcza zimą. Cenią sobie oni nie tylko niskie ceny, ale również wspaniałe atrakcje, no i rzecz jasna - przyrodę. Czarna Góra to miejsce otoczone lasami, świeżym powietrzem i dziką przyrodą. Mamy tu  bowiem dwa w jednym - wypoczynek jednocześnie na górze i nad wodą. Na szczycie wzniesienia znajduje się akwen wodny.

Czarna Góra jest miejscem dobrym do wypoczynku rodzin z dziećmi. Największą atrakcję stanowi najdłuższa zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija. Ciągnie się ona przez ponad 950 m, przez pętlę oraz wiadukt nad potokiem, leniwie wijącym się u stóp wzniesienia.

Na szczycie góry również można wynająć noclegi, z których to rozpościera się przepiękny widok na okalające pasma górskie. Do dyspozycji mamy głównie luksusowe apartamenty i komfortowe noclegi w hotelu. Co więcej, w ośrodkach wczasowych znajduje się nawet basen z nadmuchiwaną zjeżdżalnią. Goście znużeni pieszymi wędrówkami mogą również skorzystać z oferty kortów tenisowych, znajdujących się na terenie jednego spośród hoteli funkcjonujących w tym miejscu. Dyscypliny tej można nauczyć się od podstaw, korzystając z indywidualnych lekcji. Do tego, na dzieci czeka plac zabaw oraz specjalna plaża z zabawkami.

Czarna Góra to jednak przede wszystkim prężny ośrodek narciarski z wieloma dogodnymi trasami zjazdowymi. Sieć nartostrad, pól narciarskich oraz wyciągów łączy się w jedną kompleksową całość. Swoją przygodę z nartami mogą rozpocząć osoby zupełnie początkujące, jak i te ze sporym doświadczeniem. Turyści mogą tu liczyć na różnorodny stopień trudności. W razie niepogody stoki są naśnieżane sztucznym śniegiem. Do tego w okolicy znajduje się mnóstwo pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Czarna Góra to miejsce na aktywny wypoczynek od zgiełku wielkiego miasta. Tu pooddychać można świeżym powietrzem i naładować swoje akumulatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>