Letnia wizyta we Władysławowie

Władysławowo to nadmorska miejscowość, która oferuje turystom liczne atrakcje. Przede wszystkim znajduje się tutaj jedyny w Polsce Ocean Park, w którym możemy obejrzeć wierne odwzorowania najróżniejszych morskich ssaków – w ich naturalnym rozmiarach. Najciekawszym modelem jest bez wątpienia płetwal błękitny, który mierzy aż 34 metry. Ocean Park mieści się w tutejszym Lunaparku Sowińskim, w którym możemy również przejechać się na młynie widokowym i zobaczyć z góry całą miejscowość, czy też skorzystać z wyścigów gokartów. Organizowane są tutaj również przejażdżki „ciuchcią” kursującą po szosie Władysławowo-Jastrzębia Góra.

Jeśli chcielibyśmy jeszcze raz zobaczyć panoramę miejscowości, ale już nie w ruchu, warto się wybrać do Domu Rybaka, w którym mieści się obecnie siedziba Urzędu Gminy, ale także tutejszy taras widokowy. Na trzecim piętrze wieży widokowej znajduje się również Prywatne Muzeum Motyli, założone przez prywatnego kolekcjonera w 1999 roku.

Dla miłośników historii na pewno ciekawym miejscem okaże się również Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii, które mieści się w tak zwanej „Hallerówce”, czyli dawnej willi zamieszkiwanej przez generała. Jeśli bardziej interesuje nas przyroda, powinniśmy odwiedzić koniecznie dawną willę adiutanta generała, w której obecnie mieści się Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Nie zapominajmy oczywiście o wizycie w samym Parku. Zobaczymy w nim między innymi wszystkie typy wybrzeża występujące w południowej części Morza Bałtyckiego. Warto także wybrać się do rezerwatu przyrody Słone Łąki, w którym pod ochroną znajdują się rośliny dobrze znoszące znaczne zasolenie podłoża, czyli tak zwane halofity.

Poza tym, miejscowość posiada oczywiście bogatą infrastrukturę turystyczną oraz bazę noclegową. Z łatwością znajdziemy odpowiadające naszym potrzebom noclegi. Władysławowo może również pochwalić się tym, że znajduje się tutaj aż pięć kąpielisk. Sprawia to, że jest to miejsce idealne do spędzenia typowych nadmorskich wakacji, w czasie których możemy opalać się na plaży, kąpać w morzu i w pełni odpocząć. Bardzo ciekawym obiektem jest również tutejsza Aleja Gwiazd Sportu. Możemy w niej podziwiać chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych polskich sportowców. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>