Dla ciała i ducha Rymanów-Zdrój

Rymanów-Zdrój [https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryman%C3%B3w-Zdr%C3%B3j] to miejscowość wypoczynkowa o charakterze uzdrowiskowym. Jej położenie wśród lasów, pozwala cieszyć się pięknem natury i bliskością, jaką do niej mamy. Znajdująca się w województwie podkarpackim w powiecie krośnieńskim osada ma wiele atutów, które pozwolą nam przeżyć fantastyczny czas w tym miejscu. Kurort znajduje się nad brzegiem rzeki Tabor, co jest dla nas okazją do czerpania korzyści. Latem to kąpiele i spływy kajakowe, w których warto wziąć udział, nawet jeśli nie posiadamy żadnego doświadczenia w tym zakresie. To dzięki prostym trasom, które mamy okazję zwiedzać.

Rymanów-Zdrój posiada niezwykłą historię, sięgającą aż czasów neolitu. Pozostałości po tym okresie zostały wykopane podczas owocnych prac archeologicznych. Pozwoliły też cofnąć się do XIV wieku, kiedy to Rymanów zyskał prawa miejskie. Wówczas na terenie miejscowości znajdowały się dwa zamki warowne, co świadczy o dużym znaczeniu osady na tych terenach. Dziś niestety nie pozostało nam nic, co przypominałoby te budowle. Lata 80. przyniosły natomiast przełom w kontekście branży turystycznej. To właśnie w tym czasie Anna Potocka podczas jednej ze swoich podróży odkryła źródło wody o dużej zawartości minerałów. Tak powstała ta wieś uzdrowiskowa.

Dziś baza noclegowa [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rymanow-zdroj,0.html] jest znacznie bardziej rozwinięta i każdego roku dąży do zwiększania liczby pokoi. Nie oznacza to, że ich standard się zmienia, wręcz przeciwnie, daje nam to większe pole manewru. Warto tu zapoznać się z pełną ofertą, która powinna być preludium do rezerwacji kwatery. Na terenie miejscowości znajdziemy wiele obiektów o dużej wartości historycznej, wśród nich takie perełki jak pałac, w którym dziś funkcjonuje muzeum, liczne zabytki sakralne zachowane w tradycyjnym stanie oraz cmentarze wojenne, których historia powinna być nam znana.

Wakacje w Rymanowie-Zdroju to też okazja do wędrówek po okolicach, choć szlaki turystyczne możemy przemierzać również konno. Wówczas jednak mamy mniejszą szansę na zobaczenie dzikiej zwierzyny w jej naturalnym środowisku. Rymanów-Zdrój to miejsce dla rodzin z dziećmi, seniorów i przyjaciół, którzy docenią spokój i klimat tego miejsca. Organizując sobie pobyt, czeka nas wygodny wypoczynek, ze smacznym jedzeniem, ciekawymi widokami, pięknymi zabytkami i poprawiającym nasze siły witalne charakterem. Oczywiście osada jest daleko w tyle w rankingu dotyczącym obiektów sakralnych, jak na przykład przodujący w tej dziedzinie Licheń Stary [http://www.zs2jaslo.pl/atrakcje-lichenia-starego-90/], ale jest godna poświęcenia jej paru urlopowych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>