Białystok – najciekawsze atrakcje

Białystok to miejsce, gdzie możecie spędzić wspaniały urlop korzystając z przygotowanych atrakcji i tego, co prezentuje sam region. "Zielone płuca" Polski, bo tak inaczej nazywana jest ta miejscowość, to idealne miejsce dla fanów każdego rodzaju spędzania wolnego czasu. Miejsca noclegowe warto zarezerwować wcześniej, gdyż mimo iż baza noclegowa z roku na rok powiększa się {aktualna >>http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bialystok,0.html), chętnych nie brakuje. Nie musimy martwić się o wyżywienie, gdyż miasto zaspokoi wymagania każdego smakosza. Podczas pobytu warto zasmakować regionalnych potraw: kiszki czy babki ziemniaczanej, sękacza, kiełbasy palcówki, jak również pierekaczewnika (to ciasto z nadzieniem, które możemy przygotować zarówno w wersji mięsnej, jak i na słodko).

Podczas pobytu warto wybrać się na pieszą wycieczkę do Puszczy Augustowskiej oraz Puszczy Białowieskiej. Puszcza Augustowska to jeden z największych kompleksów leśnych, który zachwyci każdego, kto lubi przyrodę i tereny zielone. Na terenie puszczy znajduje się wiele jezior. Jeśli do Białegostoku wybieracie się na swoją podróż poślubną to jest to idealne miejsce na plener zdjęciowy. Pięknych miejsc nie brakuje, a będzie to bardzo oryginalnym pomysłem. Jeśli jesteście na wycieczce z dziećmi nie możecie zapomnieć o Muzeum Dziejów Ziemi, w którym wasza pociecha zobaczy świat dinozaurów. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Będąc w tych okolicach można też wybrać się na wycieczkę za granicę – na Litwę lub Białoruś i tam zaczerpnąć odpoczynku. Wszystko zależy od waszych indywidualnych preferencji. Zwiedzanie miasta można wspomóc usługą przewodnika, który oprowadzi was po najciekawszych zabytkach. Istnieje też możliwość skorzystania z usługi wirtualnego przewodnika, który w formie audiobooka przybliży historię miasta.

Białystok to miejscowość, która co roku organizuje wiele imprez okolicznościowych i wydarzeń, które zainteresują każdego. Warto przed wyjazdem zerknąć do informatora i dowiedzieć się co ciekawego dzieje się w mieście lub jego okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>