Aktywny urlop w Dźwirzynie

Dźwirzyno, czyli nieduża miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim słynie przede wszystkim z jednej z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu. To miejsce cieszy się sporą popularnością także dlatego, że położone jest nie tylko nad morzem, ale również nad jeziorem Resko Przymorskie, co daje wspaniałe możliwości wszystkim fanom sportów wodnych. Do Dźwirzyna warto przyjechać także ze względu na jod zawarty w tamtejszym wyjątkowo czystym powietrzu, nie od dziś bowiem wiadomo, że ten pierwiastek pozytywnie wpływa na zdrowie.

Atrakcje Dźwirzyna

Najczęściej wybieranym przez turystów miejscem wypoczynku podczas pobytu w Dźwirzynie jest oczywiście piaszczysta plaża, na którą można się dostać przez wydmy pokryte sosnowym lasem. Dźwirzyńska plaża jest wyjątkowo szeroka, momentami szerokość sięga aż 40 m. Będąc w tej urokliwej miejscowości nie można nie wybrać się nad Jezioro Resko Przymorskie. To miejsce, gdzie wędkarze mogą liczyć na dobry połów, gdyż można tam złowić między innymi szczupaki, sandacze i węgorze. Nad jeziorem świetnie będą bawić się również amatorzy wodnych sportów, ponieważ działa tam wypożyczalnia sprzętu takiego jak kajaki czy rowerki wodne. Dobrze będą się tam czuły także osoby uprawiające windsurfing lub kitesurfing, ponieważ panują tam idealne warunki do uprawiania tych sportów. Dźwirzyno można nazwać idealnym miejscem wypoczynku dla osób, które są aktywne fizycznie. W miejscowości ciągnie się 1600 metrowa ścieżka zdrowia. Na trasie na sportowców czeka aż 15 stanowisk do wykonywania różnych ćwiczeń. Na tych, którzy lubią inne sporty czeka Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie. Swoich sił można spróbować między innymi na siłowni, korcie tenisowym czy boiskach do siatkówki i koszykówki. Po męczącym dniu warto wybrać się do portu, z którego można wyruszyć na przyjemny rejs statkiem wycieczkowym.

Wakacje w Dźwirzynie

Na wszystkich turystów mających zamiar udać się na wakacyjny wypoczynek do Dźwirzyna czeka wiele miejsc, w których można się zatrzymać. Na bazę noclegową można wybrać domek letniskowy, ośrodek wczasowy, apartament albo pokój w którymś z domów prywatnych oferujących noclegi => www.meteor-turystyka.pl/noclegi,dzwirzyno,0.html . Dźwirzyno jest miejscem, do którego warto się wybrać całą rodziną, trzeba jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji kwatery, aby uniknąć przykrych rozczarowań po przybyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>